V življenju ni dovolj samo preživeti, treba je uspevati, da ima življenje nek smisel. Ko življenje od nas preveč zahteva in se preveč prepuščamo drugim, izgubimo stik sami s sabo. Ko vse drugo postane bolj pomembno kot mi sami, se ponavadi začnejo težave. Pričakovanja drugih ter zahteve okolja v katerem živimo in delamo nas hitro lahko pripeljejo v situacijo, ko komaj še poskrbimo za svoje osnovne potrebe. A za zdravo in uspešno življenje to ni dovolj.
Čeprav vemo, da moramo najprej poskrbeti zase, da lahko dobro skrbimo za druge, se nam pri skrbi zase pogosto zalomi. Ponavadi nam zmanjka časa. Prevečkrat se postavimo na konec svojega seznama in s tem spodkopavamo svoje lastne temelje. Tudi pri stvareh, ki jih radi počnemo, si je potrebno postavljati meje in ohranjati zmernost, ki omogoča ravnotežje pri usklajevanju različnih življenjskih področij. Če si ne vzamemo dovolj časa zase, nas prej ali slej tako ali drugače življenje k temu prisili.
V tem delu nam Karel predstavi svoj recept skrbi zase skozi lastno izkušnjo izgorelosti, ki ga je prisilila k temu, da je poiskal nov koncept preživetja. Darinka in Denisa pa opišeta svoje izzive pri usklajevanju časa zase in za vse ostalo, kar v življenju počneta.