![]() |
S komunikacijo do zdravjaČas branja 5 minut Komunikacija je temelj celotnega vsakdanjega in družbenega življenja. Morda bi zato pričakovali, da je enostavna, pa ni. Je zapletena in zaradi možnosti različnega razumevanja se pogosto dogaja, da ustvarjamo nesporazume.
Neko stvar povemo, poslušalec posluša in si povedano predstavlja drugače, kot smo mi mislili, da si bo predstavljal, in tako prihaja do nesporazumov, frustracij in konfliktov. To običajno povzroča težave doma, na delovnih mestih, v družbi itd. Do nerazumevanja prihaja zato, ker smo si ljudje različni, prihajamo iz različnih kulturnih in družbenih okolij, imamo različne izkušnje iz preteklosti in sedanjosti, skratka – življenja prav vsakega od nas potekajo na različnih temeljih in v različnih okoliščinah. Zavedanje vsega tega nam omogoči, da se naučimo drugačne komunikacije – take, ki bo poglobila povezave z drugimi, ustvarila večje zaupanje in spoštovanje ter izboljšala timsko delo, reševanje problemov ter socialno in čustveno zdravje kot celoto.
Ustrezna komunikacija je življenjskega pomena - poglejte si spodnji videoposnetek s klikom nanj.
Medtem ko pijete kavo, si preberite (in zapomnite) 10 zlatih pravil komunikacije.
SPRETNOSTI GOVORJENJA
SPRETNOSTI POSLUŠANJA
Sedaj pa ta zlata pravila uporabite v praksi.
Avtorji:
|
Projekt omogoča: ![]() ![]() Partnerji projekta: ![]() ![]() ![]() ![]() Projekt »Podaljševanje delovne aktivnosti in zmanjševanje odsotnosti z dela v KRZS – STAR-VITAL: Združeni ukrepi za vitalnost starejših delavcev«. Naložbo financirata Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada ter Republika Slovenija, in sicer Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Naložba se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020, v okviru 8. prednostne osi: »Spodbujanje zaposlovanja in transnacionalna mobilnost delovne sile«, 8.3. prednostne naložbe: »Aktivno in zdravo staranje«, 8.3.1. specifičnega cilja »Podaljševanje in izboljšanje delovne aktivnosti starejših, vključenih v ukrepe«. |